Miody z dodatkami

Miody z dodatkami

Miód z bakaliami

Miód z cynamonem cejlońskim

Ta mieszanka jest ostatnio numerem jeden w odchudzaniu i oczyszczaniu organizmu, ale nie tylko. Miód z cynamonem poprawia trawienie, pomaga zlikwidować tłuszcz zbierający się na brzuchu, zapobiega chorobom krążenia, a dodatkowo pomaga w leczeniu bezsenności.
Poprawia również libido, bo cynamon jest jednym z lepszych afrodyzjaków dla kobiet i mężczyzn!
Mieszankę należy jeść codziennie. Co zyskujemy? Przede wszystkim utratę wagi – bo miód z cynamonem zwiększa metabolizm. Reguluje poziom cukru we krwi, a także pozwala usunąć nadmiar wody. Przyspiesza spalanie tłuszczu.
Miód ma właściwości bakteriobójcze i działa jak naturalny antybiotyk. Pozwala leczyć zapalenia gardła, migdałków. Mieszanka wpływa dobrze na stawy. Poprawia krążenie, obniża cholesterol, wzmacnia serce i reguluje jego rytm.
Ale to nie wszystko – dzięki właściwościom przeciw utleniającym odmładza skórę. I dodatkowo jest lekiem na bezsenność.

Jedz codziennie rano na czczo łyżkę mieszanki. Możesz ją pić, rozpuszczając w ciepłej, ale nie wrzącej wodzie! Pamiętaj, że miód podgrzany do temperatury ponad 60 stopni C traci swoje właściwości. Dlatego słodzenie miodem gorącej kawy czy herbaty jest błędem.
Jeśli cierpisz na bezsenność, wypij ciepłe mleko z łyżką mieszanki wieczorem. Możesz dodawać również do jogurtu. Pysznie smakuje z kawa, lodami lub letnim mlekiem.

Miód z Czarnuszka

Miód z czarnuszka inaczej z czarnym kminem. Właściwości aksamitnych, czarnych nasion czarnuszki, są znane już od czasów starożytnego Egiptu – wiele osób czarnuszka nazywa ją z tego powodu, złotem faraonów. Można o niej przeczytać w Biblii i pracach botanika Dioskurydesa. Jest ona wykorzystywana jako tradycyjny środek na pasożyty, problemy skórne i wiele innych dolegliwości.

Miód z homogenatem trutowym

Miód z mleczkiem pszczelim

Miód z owocami

Miód z pierzgą

Miód z plastrem miodu

Miód z płatkami róż

Miód Akacjowy z dodatkiem płatków róży jest aksamitnie różowy, a zapach i smak przenoszą nas do słodkiego różanego ogrodu. Niespotykane połączenie.

Kwiaty są bogate w antocyjany, olejki eteryczne, flawonoidy i fenolokwasy. Posiadają właściwości antyseptyczne, lekko ściągające i przeciwzapalne. Nie wykazują silnego działania, jednak jest ono korzystne dla niemowląt i małych dzieciom (łagodny wpływ przeciwbiegunkowy i przeciwzapalny).

Miód z propolisem

Miód z pyłkiem kwiatowym

Odskelpiny z miodem